Edukacyjne Zabawki STEM. Czym są i dlaczego warto podarować je dziecku?

Świadomość rodziców dotycząca edukacji dzieci stale rośnie. Ogromny wybór i dostępność zabawek sprawiła, że dorośli z coraz większą starannością wybierają te, które będą odpowiednie dla ich pociech. Walory estetyczne i wygląd przestały odgrywać kluczową rolę przy doborze zabawki, a popularne stało się hasło „nauka poprzez zabawę”. Odnosi się ono do nowego trendu w pedagogice europejskiej, według którego zabawka powinna wpływać na rozwój umiejętności logicznych, motorycznych czy kreatywnych. Nurt ten nazwano STEM. Czym jest i dlaczego tego rodzaju zabawki są potrzebne dzieciom?

Co to jest STEM?

STEM to skrót pochodzący od angielskich słów oznaczających naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Innymi słowy STEM dotyczy nauk ścisłych i przyrodniczych oraz ich powiązań. Charakteryzuje się edukacyjnym podejściem do nauki i zabawy łączącym powyższe dziedziny, przy jednoczesnym rozwijaniu kreatywności oraz różnych umiejętności u dzieci. Należy do nich m.in. zdolność samodzielnego myślenia, myślenia przyczynowo skutkowego oraz wyciągania wniosków płynących z własnych obserwacji. Dodatkowo pobudzają zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi, pokazując jak bawić się w niesztampowy sposób. W tym podejściu nie ma miejsca na mechaniczne regułki czy suche definicje – dzieci uczą się poprzez doświadczenie i zabawę, co dodatkowo pobudza ich ciekawość i motywuje do dalszej aktywności.

 

Dlaczego zabawki STEM od Stanley Junior?

Współcześnie wymaga się od dzieci zdolności do krytycznego myślenia, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów i zrozumienia naukowych podstaw otaczającego nas świata. Jednak bez odpowiedniego podejścia, nauka tych umiejętności może okazać się mozolna i nieskuteczna. Stanley Junior zdając sobie sprawę z wymagań stawianych przez rodziców oraz specjalistów stworzył serię dedykowanych zabawek STEM, których celem jest pokazanie dzieciom, że nauka nie musi być nudna i może być świetną zabawą. Dzieci bawiące się naszymi produktami, nie tylko rozwijają umiejętności techniczne, ale także uczą się kreatywnego myślenia i podejścia do rozwiązywania problemów. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że wybierając zabawki Stanley Junior inwestują w rozwój swoich dzieci w sposób innowacyjny i dostosowany do współczesnych potrzeb edukacyjnych.

Marka Stanley Junior stanowi doskonały przykład, jak nowoczesne podejście do edukacji dzieci może iść w parze z radością z zabawy. Nasze produkty nie tylko spełniają oczekiwania rodziców, ale również inspirują młode umysły do poszukiwań, odkryć i zdobywania wiedzy w fascynujący sposób.